Informace pro účastníky

Vážení, posílám Vám informace k Letním projektům Divadla T.E.J.P.

O co jde:

Jedinečné setkání tvůrčích lidí se zájmem o divadlo. K účasti zveme herce, performery, muzikanty, tanečníky a každého, koho si to k nám zavolá. Projekt je otevřený široké veřejnosti a zúčastnit se může opravdu každý, nehledě na předchozí zkušenosti. Důležitá je vlastní motivace. V týmu budeme sdílet určité téma a vytvoříme divadelní inscenaci, kterou společně představíme veřejnosti.

Při vytváření divadelních obrazů se inspirujeme divadlem masek, loutek, kinetických objektů, stínoherním divadlem. Využíváme prvky párové a závěsné akrobacie.

Kdy a kde se to stane:

Od neděle 24. července do neděle 7. srpna 2022 (5x představení: 3. srpna – 7. srpna),

Na hrázi Staré plovárny v Jihlavě

Co je divadelní „site specific” projekt:

Divadelní tvar, který je zasazen do kontextu určitého prostoru. Divadelní představení, tak závisí na konkrétním místě a jeho atmosféře, která je zároveň hlavním zdrojem inspirace pro vznik příběhu.

Letošní téma:

Přesně před 100 lety 12. 11. 1922 se narodila “malířka velkých očí” Bohumila Doleželová. U nás na Vysočině, kde žila, se jí říkalo Míla. Byla akademická malířka, jejímž hlavním tématem byli cikáni, jejich emocionální život a s nimi spojená témata. Vrátíme se v čase, půjdeme po stopách Míly, setkáme se s osudem jedné ženy s výjimečným talentem a necháme se inspirovat její fascinující tvorbou.

Jak Letní divadelní projekty probíhají:

Čeká na Vás intenzivních 14 dní, během kterých vymyslíme, nazkoušíme a odehrajeme originální a neopakovatelné plenérové divadelní představení. V průběhu dílny projdeme všemi fázemi vzniku divadla – od dramaturgie, scénografie, výroby loutek, přípravy kostýmů, přes hudbu, pohyb, včetně nazkoušení samotného divadelního představení. Druhou fází je prezentace vzniklého divadelního představení, která se odehraje po pět závěrečných večerů, a to pod širým nebem v místě konání projektu.

Historie projektů:

2011 SENoBRANÍ – Loučky u Jihlavy
2012 Už měKoně vyvádějí – Loučky u Jihlavy
2016 Nebe, peklo, ráj – Stará plovárna Jihlava
2016 Romance o Karlu IV. a Morality – Telč
2017 Ze světa cirkusu – Stará plovárna Jihlava
2017 Ze světa cirkusu – Telč
2018 Teče voda proti vodě – Stará plovárna Jihlava
2018 Teče voda proti vodě – Telč
2019 Pod tou skálou – Stará plovárna Jihlava
2020 Tajný život stromů – Vanov u Telče
2021 DivoDvůr – Vanov u Telče

Co když nemůžu všechny termíny:

Pokud se nemůžete zúčastnit celého projektu, pokusíme se vám vyjít vstříc, důležitá je návaznost na představení. Čím více se bude blížit den D, tím více bude vaše přítomnost žádoucí. Na konkrétních věcech a důležitých zkouškách se domluvíme na místě, v průběhu projektu.

Zázemí a stavování:

Na hrázi Staré Plovárny bude postavené šapitó, dvě maringotky a vojenský stan. V jedné z maringotek bude mobilní kuchyň (sporák, lednice, mikrovlnná trouba, rychlovar. konvice, plotýnky, kávovar)

Toalety na hrázi – Mobilní sanitární systém Johny servis.

Cca 300 m od hráze Staré Plovárny máme pronajatou tělocvičnu ZŠ Nad Plovárnou-toalety, sprchy. Tělocvična je prostorem pro ubytování (žíněnky –Sokol Jihlava). Ubytování lze řešit jakkoli jinak na vlastní náklady. Za ubytování v tělocvičně se neplatí.

Každý účastník projektu hradí náklady spojené s vlastním stravováním nebo si stravu zajišťuje po své ose. Standartně bývá společný nákup pro snídaně a večeře za 100,- Kč za osobu na den. V základu bude vždy pečivo, šunka, sýr, jogurty a zelenina, na případných obměnách se domluvíme. Obědy bývají za cca 120 Kč – dovoz RH jídelna.

Pitná voda – zásobování v barelech a po většinu času sponzorské limonády. Vše je otázkou domluvy. Na místě bude i kávovar. Na kávu se skládáme na místě, jen z řad lidí, co kávu pravidelně pijí.

První den projektu v NE 24. 7. si jídlo zařiďte samostatně.

Finance:

Peníze za společné stravování budeme vybírat v hotovosti první den projektu. Na jednoho účastníka, tak plná penze vyjde na + – 3000,- Kč za celý projekt. Částku, co nejdříve upřesníme.

Prohlášení o bezinfekčnosti:

Od všech účastníků, budeme potřebovat vyplnění prohlášení o bezinfekčnosti. Toto prohlášení vyplňujete vy sami, není nutné jít k doktorovi. Za nezletilé účastníky, prohlášení vyplňují jejich zákonní zástupci. Vyplněné prohlášení odevzdávejte v den, kdy nastupujete do projektu. Prohlášení najdete v sekci Dokumenty ke stažení – Pro zletilé účastníky je čestné prohlášení, pro nezletilé účastníky je prohlášení zákonného zástupce.

Alergie a jiná zdravotní omezení:

Pokud vy, nebo vaše dítě, které přihlašujte do projektu trpí nějakými alergiemi či jiným onemocněním, které bychom měli znát, napište nám o tom prosím do přihlášky.

Kdo za projekty stojí:

Vedoucím celého projektu je herec, režisér, výtvarník a loutkář v jedné osobě Jakub Škrdla. Setkat se budete moci i s dalšími profesionálními umělci.

Pořadatelem projektu je Divadlo T.E.J.P. ve spolupráci s Divadlem DIOD, Bránou města Jihlavy a Sokolem Jihlava

Projekt podpořilo Statutární město Jihlava a Kraj Vysočina

ZAČÍNÁME V NEDĚLI 24. 7. 2022, V 10:00 NA STARÉ PLOVÁRNĚ V JIHLAVĚ,
GPS SOUŘADNICE: 49.3886487,15.60528320000003

Těšíme se na nová tvůrčí setkání!